Śladami Integracji Europejskiej

Roberta Schumana

W dniach 26-27.11.2012 listopada uczniowie uczestniczący w projekcie „Poznaję, badam, wiem” mieli okazję udać się w poszukiwaniu śladów Integracji Europejskiej Roberta Schumana do Warszawy.

Chociaż godzina wyjazdu była wczesnym rankiem uczniów już dawno opuściły objęcia Morfeusza i pełni werwy ruszyliśmy na spotkanie ze stolicą Polski. Długą podróż zrekompensowała piękna pogoda i bogaty program zwiedzania.

Zaczęliśmy od Polskiego Radia. W dobie Internetu i wielu stacji radiowych niezwykle pouczającym było dla nas spotkanie z przemiłym redaktorem, który mówił do nas nienaganna polszczyzną (znaną już niestety nie wszystkim ludziom) zwracając przy tym uwagę na perfekcyjną dykcję.

Po zwiedzaniu Radia udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Mając nadzieję, że okrutne wydarzenia II Wojny Światowej nigdy się już nie powtórzą z ciekawością słuchaliśmy przewodników opowiadających o trudach życia i śmierci podczas Powstania Warszawskiego. Kulminacją pierwszego dnia wycieczki było podziwianie panoramy Warszawy z tarasu widokowego XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. Drugiego dnia mogliśmy poznać wspaniałe wnętrza i historię Zamku Królewskiego. Oczarowani przygotowywanymi iluminacjami bożonarodzeniowymi udaliśmy się do budynku Sejmu, aby zagłębić się w tajniki „wielkiej” polityki. Dopełnieniem wrażeń było zwiedzania parku Łazienkowskiego po zmierzchu.

Pełni wrażeń i niedosytu udaliśmy się w drogę powrotną do Zabrza. Może jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję tu zawitać.

Opiekunki grupy: Bożena Ćwiek
Grażyna Krzystanek
Izabela Lara

21-22.11.2012

Wyjazd do Warszawy uczniów kl.: 1a, 2c,2b,2d, 3d pod opieką T. Czerny, K. Czyba, H. Jurczyk.

Plan imprezy zorganizowany, mnóstwo wrażeń, gimnastyka wieczorową porą:0, malowidla ..

nie koniecznie na papierze :)

Więcej zdjeć na stronie:)