Nie samą nauką człowiek żyje, więc zgodnie z tą tezą,

stawiamy również na sport i aktywność fizyczną!

Nasze gimnazjum daje wiele możliwości rozwijania sportowych pasji

i umiejętności, zarówno na lekcjach,

jak i na zajęciach pozalekcyjnych.

III INTEGRACYJNE ZAWODY
W WIELOBOJU LEKKOATKETYCZNYM

Osmioro uczniów z klas pierwszych wzieło udział w III INTEGRACYJNYCH ZAWODACH W WIELOBOJU LEKKOATKETYCZNYM. Po wyczerpujacych biegach, rzutach i skokach nasza 1 drużyna w skladzie: Milena Kuna, Roksana Toczkowska, Dominik Ślęzak i Richard Kacica zajęła pierwsze miejsce, a drużyna nr 2 w skladzie: Ola Słowik, Julka Medycka, Kacper Jagieła i Andrzej Płaszczyk ulokowała się na 2 miejscu. Świetna zabawa i cudowne nagrody sprawiły ze dzień na sportowo był bardzo udany.

W dniu dzisiejszym odbyły się to jest 29 maja Mistrzostwa Zabrza Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Wójcik i Rikard Kacica. Pogoda dziś była iście plażowa i nasi chłopcy chyba głowami już byli na nadmorskich plażach i niestety dość szybko pożegnali się z turniejem :-( Mimo wszystko dziękujemy za włożony wysiłek podczas rozgrywania meczy bo nie jest łatwo grać w takim upale!!!

W dniu dzisiejszym  26 maja  :) Jesika Pogorzelec I Ola Toczkowska reprezentowaly naszą szkołę w Mistrzostwach Zabrza w Piłce Plażowej. Zagrały trzy ekscytujące spotkania .

Kiedy już zagościła u nas zima, śnieg zasypał nasze boisko to i tak zatęskniliśmy za graniem. Postanowiliśmy zagrać w piłkę nożną na śniegu. Nikt z nas nie spodziewał się, że bieganie po śniegu jest tak męczące, a również i piłka zupełnie inaczej toczy się po nim. Gra w tych warunkach była to dla nas nowym doświadczeniem, ale także dobrą zabawą.