Grupa taneczna

II Młodzieżowa Konwencja Fitness

Ruch i wysiłek przy głośnej, rytmicznej muzyce – to jest to! Około 300 uczniów z gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w II Młodzieżowej Konwencji Fitness, która odbyła się dziś w Centrum Edukacji, przy ul. 1 Maja.- Konwencja składa się z ćwiczeń z różnymi trenerami, przerywanych pokazami różnych dyscyplin sportowych. To druga edycja tej imprezy i pewnie będą kolejne, patrząc na jej przebieg.

Relacja uczniów klasy 3b :-------
z II KONWENCJI FITNESS ORGANIZOWANEJ PRZEZ CENTRUM EDUKACJI W ZABRZU. Dzisiaj aby rozluźnić umysł a wzmocnic cialo i ducha udaliśmy sie na konwecje fitnessu do Centrum Edukacji w Zabrzu,. Tańczyliśmy , ćwiczyliśmy i świetnie się bawiliśmy, a przynajmniej niektórzy z nas. Polosowaliśmy nagrody, zjedliśmy kawałek 140 metrowej kanapki. Zabawa była tak udana że hej !!!

Po raz kolejny zespoły taneczne naszego gimnazjum zaprezentowały swoje umiejętności podczas Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im.Norberta Kroczka.

Dogodna lokalizacja

Grupa taneczna ALARM jest prowadzona w naszej szkole od 2006 roku pod kierownictwem mgr  Katarzyny Piotrowicz. Zespół tańczy głównie taniec nowoczesny. W sklad zespolu wchodzą zarówno dziewczęta jak i chłopcy naszego gimnazjum. Obecnie grupa składa sie z dwóch podzespołów i łącznie taniec ćwiczy okolo 30 osób. Zespół występuje na szkolnych imprezach, ale także można było zobaczyć jej umiejetności na forum miasta. 2 razy uczniowie wzięli udział w Miedzynarodowym turnieju cheermania w kategorii solowej i w  duetach. Podczas tego turnieju Wiktoria Łucarz zdobyła wysokie 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ponad to zespół zaprezentowal swoje umiejetności podzas Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Obecnie pracują nad nowa choreografia i szykują się do kolejnych konkursów tanecznych.