POWER 2015/2016


"ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ

KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ"

 

realizowana w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w latach 2015/2016

Nauczyciele Gim 16 napisali projekt finansowany w ramach UE dotyczący doskonalenia zawodowego lub podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Wzieło w nim udzial 5 osob.

 

 

 

 

 

Malta

 

W dniach 05.10. – 09.10.2015r. p. Joanna Małachowska brała udział w kursie Empowerment in ICT Skills –Making Use of Technology Tools
Tematyka kursu dotyczyła rozwijania umiejętności w zakresie technologii informacyjnych. Zajęcia odbywały się codziennie (od poniedziałku do piątku) w godz. 9:00 – 14:30. Zajęcia w których uczestniczyłam dotyczyły między innymi: tworzenia blogów i wykorzystywania ich potencjału w nauczaniu, tworzenia animowanych prezentacji multimedialnych, edytowania filmików i wykorzystywania ich podczas lekcji, tworzenia różnego rodzaju quizów i innych tego typu ćwiczeń multimedialnych, projektowania stron internetowych.
Zajęcia prowadzone były w ciekawy i praktyczny sposób. Po krótkiej prezentacji materiału przez trenera przystępowaliśmy do pracy. Grupa liczyła 10 osób z takich krajów jak Węgry, Rumunia i Niemcy. Zajęcia były doskonałą okazją, by poszerzyć swoje kompetencje związane z technologią informacyjną i uzyskać cenne wskazówki jak te kompetencje wykorzystać podczas lekcji, ale także rozwinąć swoje umiejętności językowe, gdyż były one prowadzone w języku angielskim.

 

Joanna Małachowska

 

 

 

 

 

Berlin

 

W dniach od 17.08.2015 r. do 29.08.2015 r. w intensywnym kursie języka niemieckiego „Język i Kultura” zorganizowanym przez Goethe Institut w Berlinie uczestniczyła p. Justyna Smuda i p. Dorota Szybowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instytut Goethego w Monachium

 

W dniach od 1. do 6. czerwca 2015r. p. Anna Gemander brała udział w kursie języka niemieckiego "Superintensivkurs 1 C1", który odbył się w Instytucie Goethego w Monachium.
Zajęcia odbywały się w godzinach porannych oraz popołudniowych w grupie 5-cio osobowej. Po zajęciach brała udział w programie kulturowym oraz zwiedzała miasto Monachium.
Podczas pobytu w Niemczech nie tylko uczyła się intensywnie języka niemieckiego pogłębiając jednocześnie wiedzę, ale również poznała kraj i ludzi, ich życie codzienne oraz sposoby spędzania czasu wolnego.

 

Anna Gemander

 

 

 

 

 

 

DAUGAVPILS
21.09.2015 - 02.10.2015

 

Teoretyczne i praktyczne aspekty nauczania języka rosyjskiego to nazwa kursu, który wybrała p. Helena Jurczyk w ramach projektu POWER.
Kurs był przeznaczony dla nauczycieli języka rosyjskiego. Miał na celu zapoznanie uczących z nowymi metodami pracy, na nowo zainteresować językiem. Dawał też możliwość wymiany własnych doświadczeń z innymi uczestnikami kursu.
Razem ze mną w kursie brało udział 11 osób z różnych krajów, m.in. Czechy, Węgry, Słowacja. Zajęcia, w dużej mierze, odbywały się w budynku Uniwersytetu. Miałyśmy również okazję zwiedzić szkołę i zobaczyć sposób prowadzenia lekcji.

 

 

Helena Jurczyk