Wycieczka do Krakowa

18 grudnia 2012 w ramach projektu „Poznaję, badam, wiem'' uczniowie klas 3d, 3c oraz 2a wraz z nauczycielkami – panią B. Ćwiek oraz panią I. Larą, pojechali na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych polskich miast – Krakowa.
      Najpierw udali się do Nowej Huty aby wziąć udział w arcyciekawych lekcjach muzealnych: „Nie od razu Nową Hutę zbudowano” „Nowohuckie drogi do wolności - dzieje Kościoła i opozycji w Nowej Hucie” „Życie codzienne Nowej Huty w czasach PRL”
      Na koniec zajęć uczniowie grali w grę, której celem było utrwalenie i sprawdzenie poznanej historii Nowej Huty. Szczególnie dużą wiedzą wykazały się uczennice klas trzecich: Marta Prus, Paulina Gatys, Kasia Kycia oraz Sandra Jurzica. Duże brawa dla nich! Po zajęciach na uczniów czekała niespodzianka - mianowicie pyszny obiad w knajpce, która wyglądała identycznie jak w czasach PRL-u.
      Po opuszczeniu Nowej Huty, grupa udała się do centrum miasta Smoka Wawelskiego, aby zwiedzić podziemia rynku Krakowa co było dla uczniów dużą atrakcją. Następnie uczniowie udali się na dalsze zwiedzanie miasta, spacerowali po rynku oraz uroczych uliczkach Starego Miasta.
      W godzinach wieczornych uczniowie pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do Zabrza. Na pewno to nie była ich ostatnia wizyta w tym mieście.
Opiekunki:
Bożena Ćwiek