Nasze akcje


 

 

 

 

Podaruj znicz na Kresy".

 

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się do akcji " Podaruj znicz na Kresy". W tegorocznej XII edycji zebraliśmy 280 zniczy. NIECH ŚWIATŁO ZEBRANYCH PRZEZ NAS ZNICZY ZAPŁONIE NA POLSKICH GROBACH I POŚWIADCZY NASZĄ PAMIĘĆ O ZMARŁYCH, KTÓRZY POZOSTALI NA UKOCHANYCH KRESACH NA ZAWSZE

 

 

 

POMAGAMY „Głodującej Afryce”.

 

Dzień Dobry
Pragniemy zachęcić Państwa do pomocy „głodującej Afryce”.
Klęska głodu w tzw. Rogu Afryki odbiera życie ludziom a szczególnie dzieciom każdego dnia . Możemy pomóc, póki nie jest za późno. Zachęcamy do zorganizowania w Państwa szkole akcji pomocy głodującej Afryce.
W celu poszerzenia świadomości młodzieży w tematyce problemu głodu, uwrażliwienia na potrzeby drugiego człowieka oraz zachęcenia do pomocy głodującym w Afryce przygotowaliśmy prezentację „SMS DLA BRATA” programu Power Point, którą można wykorzystać na potrzeby zorganizowania akcji. W krótkiej prezentacji przedstawiamy sytuację głodującej ludności i zachęcamy młodzież do włączenia się w akcję SMS zorganizowaną przez Caritas Polska. Mamy nadzieje, że „SMS DLA BRATA” za Państwa sprawą, choć w niewielkim stopniu przyczyni się do uratowania jakiegoś życia przed śmiercią głodową.


Klęska głodu w tzw. Rogu Afryki odbiera życie ludziom,
a szczególnie dzieciom każdego dnia . Możemy pomóc, póki nie jest za późno.
„SMS DLA BRATA” - włącz się do akcji SMS zorganizowaną przez Caritas Polska i wyślij SMS pod numer 72052 z hasłem SUDAN
Za TWOJĄ sprawą, choć w niewielkim stopniu przyczynisz się do uratowania jakiegoś życia przed śmiercią głodową.

 

 

 

 

 

 

NIE JESTEŚMY OBOJĘTNI - POMAGAMY


Zapraszam wszystkich do udziału
w niezwykłej imprezie sportowo – charytatywnej pt. „Memoriał Mateusza Cebuli”,
a która odbędzie się 25 maja 2017r. w ZCKOiZ w Zabrzu. Organizatorem imprezy jest grupa projektowa „Młody obywatel” z Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i zawodowego w Zabrzu. Bohaterką tegorocznej imprezy jest Paulina Hiero, czterolatka chora na ostra białaczkę limfoblastyczną. Dziewczyna jest podopieczną Fundacji „Iskierka” i wszystkie pozyskane środki finansowe trafią na Jej indywidualne konto w Fundacji. Aby pozyskać jak najwięcej środków na leczenie Paulinki nasza szkoła włączyła się do tej imprezy.
W imieniu organizatorów i własnym proszę nie pozostańcie obojętni
i wesprzyjcie przysłowiową „złotówką” tę akcję za co z góry dziękuję.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane koordynatorkom Grupy projektowej „Młody obywatel” z ZCKOiZ w Zabrzu paniom: Grażynie Kaczmarek i Beacie Szopa podczas imprezy sportowo – charytatywnej w dniu 25.05.2017r.

 

Bożena Owczarzak

 

 

Zbiórka na Paulinkę Hiero – relacja z imprezy sportowo – charytatywnej
pt. „Memoriał Mateusza Cebuli”
Podczas wspaniałej i niezwykłej imprezy sportowo – charytatywnej, o której już wspominaliśmy „Memoriał Mateusza Cebuli”, a która odbyła się 25maja br. zebrano kwotę łącznie 6806,24 zł na leczenie Paulinki Hiero!!!
Jeszcze raz w imieniu organizatorów i własnym serdecznie dziękuję za ofiarność
i zaangażowanie.

Bożena Owczarzak
Proszę o zapoznanie się z tekstem poniżej pochodzącym ze źródła:
http://www.zckoiz.zabrze.pl/news-y/158-mlodopomocni-2017
„Memoriał im. Mateusza Cebuli” za nami !!!
To już druga edycja imprezy sportowo-charytatywnej realizowanej w ramach programu Młody obywatel, którego inicjatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGŻ. W tym roku realizowaliśmy projekt „Reportaż po sąsiedzku”. Wzorem ubiegłorocznej imprezy zorganizowaliśmy turniej siatkówki, w którym oprócz 3 drużyn z naszej szkoły, udział wzięło 9 drużyn z zabrzańskich szkół średnich i gimnazjów oraz drużyna z ZST-E z Gliwic. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem kl. IIIp z ZCKOiZ, II miejsce zajęło Gimnazjum nr 12 z Zabrza, III – ZST-E z Gliwic .Zwycięzcom gratulujemy.Emocjom sportowym towarzyszyły kiermasze, grill i licytacje, bo przecież najważniejsze w tym dniu było pozyskanie jak największej kwoty pieniędzy na leczenie czteroletniej Paulinki Hiero chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Iskierka i wszystkie środki zostaną przekazane na Jej indywidualne konto w Fundacji (zebraną kwotę podamy po oficjalnym rozliczeniu z Fundacją).
Było też mnóstwo dodatkowych atrakcji:
- występ Julki Hiero, starszej siostry Paulinki,
- pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu ucznia kl. Iag Damiana Włoszek z partnerką Sandrą Ster,
- pokaz tańca nowoczesnego Magdaleny Dubel z III LO,
- pokaz gimnastyki artystycznej Natalii Hummer z III LO,
- zatańczyli dla nas również uczniowie Gimnazjum nr 16 z Zabrza oraz zespół „Nie inaczej”, którego członkami są uczennice kl. It
- chętni mogli pojeździć konno, o co zadbał ks. Rafał Przybyła.
O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbał Dawid Wróblewski, czyli DJ Chudy.
Mieliśmy też gości wyjątkowych. Swoją obecnością zaszczyciły nas mama i babcia Mateusza Cebuli. Byli z nami rodzice i starsza siostra Pauliny Hiero. Wreszcie z zespołu programu Młody obywatel odwiedził nas pan Mateusz Wojcieszak. Dziękujemy sponsorom, bez nich nie udałoby się zorganizować kiermaszów i licytacji. Nasi sponsorzy to:
- uczniowie i nauczyciele ZCKOiZ,
- firmy: Aksam, Mróz, Ekol, Roker,
- kręgielnia Fun Fest,
- solarium Majorka,
- Teatr Nowy,
- Górnik Zabrze,
- Aquarius Zabrze,
- studio tańca Eska.

 

 

 

 

POMÓŻMY !

przecież jesteśmy młodzieżą o duuuużym SERCU !


Alan jest synem naszej absolwentki Pauliny. Choruje na Mukowiscydoze. A co to jest ? Mukowiscydoza -jest chorobą genetyczną. Oznacza to, że dziecko rodzi się z nią, a nie nabywa jej w późniejszym życiu. Mukowiscydozy nie można złapać tak jak choroby zakaźnej, ani zarazić się nią od innego dziecka. Dotyka wielu układów i narządów. Najwięcej problemów sprawiają zmiany chorobowe płuc, jelit, wątroby i trzustki.
Potrzebujemy nakrętki plastikowe z butelek ! duże ilości nakrętek.
Zbieramy na leczenie maluszka.


SKŁADAMY u pani Neli w Sali KOMPUTEROWEJ !

 

 

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

 

 

Adopcja serca

 

 

Drodzy Państwo
Nasze Gimnazjum trzeci rok uczestniczy w międzynarodowej akcji Adopcja Serca. Polega to na ufundowaniu nauki jednemu Dziecku z Afryki. W akcji uczestniczą nauczyciele, pracownicy administracji, a także uczniowie. W pierwszym roku uczniowie wrzucali datki do puszki, w ubiegłym roku szkolnym Rodzice podczas wywiadówek dokonywali wpłaty na ten cel. Nie chodzi o wielkie pieniądze, wystarczy kilka złotych, mały dar serca, który ratuje życie chłopcu o imieniu John.
Chłopiec napisał do nas list, który pozwalam sobie tu przytoczyć.

 

 

 

Witajcie kochani Rodzice.
Niech pokój Pana będzie z Wami! Jak się czujecie? U mnie wszystko dobrze.

Chciałbym Wam podziękować za pomoc, jaką mi okazujecie.

Dzięki temu mogę uczęszczać do szkoły.
Życzę Wam szczęśliwych Świąt Wielkanocnych i proszę o dalszą pomoc.
Pozdrówcie również swoich Bliskich. Niech Bóg będzie z Wami.
Do usłyszenia i następnego razu.
Wasz syn JOHN

 

        John Rwanyindo jest sierotą, w tym roku kończy trzecią klasą szkoły podstawowej. Jak większość osieroconych dzieci znajduje się pod opieką sióstr misjonarek. Jego nauka kosztuje15 euro miesięcznie. Bardzo pragnę, abyśmy kontynuowali akcję pomocy, żeby John mógł rozpocząć samodzielne życie po zdobyciu zawodu. Liczę na ofiarność ze strony Państwa, a za zebrane dotąd pieniądze serdecznie dziękuję. John jest również wdzięczny, a uśmiech tego dziecka z dalekiego zakątka Afryki niech będzie dla Państwa nagrodą.

2017
2017

John Rwanyindo